Naše kolombo-česká rodina se zamilovala do těchto originálních, pohodlných a ručně vyráběných bot. Tak jsme se rozhodli představit je i vám.

Jak to všechno začalo…

Musíme to vzít trochu zkratkou, abychom tě úplně neunudili. Začalo to asi tím, jak se jedna holka z Opavy potkala v Brně s jedním chlápkem z Kolumbie a začali se vídat častěji a častěji až ze dvou byli tři.  Co půl roku pak balili kufry a jezdili i s novým členem týmu na půl roku na druhou stranu zeměkoule. Migrace probíhala vždy ve prospěch tepla, odlet na podzim a návrat na jaře. Takže když jsme podruhé trávili předvánoční shon procházkami v kraťasech a šatech a se zmrzlinou v ruce v nedaleké výletní vesničce, s hrůzou jsme si uvědomili, že ještě nemáme nakoupené dárky (bylo 23.12.2018). A to hlavně jeden pro druhého, protože nejmladší člen týmu jich má vždycky hromadu.

První pár

 

Vlezli jsme do poutavě barevného krámku a odcházeli spokojeně každý s párem barevných bot od toho druhého. Ani jsme nečekali na následující den a předávání dárků pod stromečkem. Hned jsme si je obuli a naše staré hodili do tašky. Byly to ty nejpohodlnější boty, co jsem do té doby poznala!

 

Přátelé, kamarádi…tak my vám ty boty přivezeme!

Na jaře jsme se zase všichni vrátili do Česka. A ani tady jsme boty nesundali z nohy. Poctivě jsme je nosili na každou akci, nejlépe spolu, a všichni se nás na ně ptali. A chtěli je mít taky! S dojetím jsme se opět na podzim loučili se svými známými a rodinou a stěhovali se na půl roku do Kolumbie.  Měli jsme jasný cíl, udělat radost všem těm botůchtivým kamarádům. V Bogotě jsme se setkali u kávičky a pak i v dílně s naším panem mistrem Tiberiem. Dlouho jsme si povídali a dozvěděli se všechno o tom, jak boty vyrábí. Poznali jsme jeho rodinu, která v tom jede s ním a dávali dohromady plány. Už to byl rok, co jsme poctivě ošlapávali první páry. A boty stále držely – chodili jsme v nich po horách, kávových farmách i po tvrdé městské dlažbě, v dešti i za sluníčka a boty všechno zvládly. Na jaře jsme pak sbalili prvních pár párů pro kamarády a odjeli.

Duhové boty neboli SueShoes

Bot jsme dovezli málo, za pár týdnů byly pryč. To nám ale ukázalo cestu a rozhodli jsme se, že zkusíme nabídnout boty i lidem, které neznáme. Nejvíc jsme se natrápili s názvem. Stali se z nás na pár dní znalci indiánských jazyků, prohledávali jsme nejrůznější zdroje, slovníky a disertační práce popisující kulturu kmenů Kuna, Wayuú a dalších. Sue (čteno sue) znamená duha a tyhle boty taky hrají všemi barvami. Tak proč ne? A pak už jsme dostali první balík z Kolumbie a my se vydali čelit prvním otázkám na trzích nezávislé módy.

…a žili šťastně až do smrti

Ještě uvidíme, jak bude tento příběh pokračovat. Zatím se nám ale podařilo potěšit těmito botami (a kabelkami a pásky) už pěkných pár lidí. Snažíme se, aby se co nejvíc z vás cítilo pohodlně a zároveň si užívalo tyhle originální boty co potěší.

Zaujal tě náš příběh?

Podívej se na ukázky bot, které dovážíme nebo si nech udělat na zakázku.