ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Chtěl/a bys, aby jedny takové barevné boty patřily právě tobě? Sepsali jsme návod jak si naše boty koupit. Neboj, není dlouhý. Ale pomůže nám zrychlit komunikaci. Mrkni sem na stránku objednávka. Pokud si s něčím nevíš rady nebo se chceš na všechno vyptat osobně, klidně nám zavolej nebo napiš na uvedené telefony a emaily. Možná máš poblíž nějaký showroom. Tam si můžeš boty vyzkoušet a hned si je i koupit. Nebo ti pošleme jiné z našeho skladu, podle tvého výběru z naší aktuální nabídky.

Ideálně se už brzy potkáme na nějaké prodejní akci. Snad nám letos budou hvězdy lépe nakloněny. O akcích tě budeme informovat tady na webu nebo na našich sociálních sítích.

Obkresli si své chodidlo na kousek papíru a změř jeho délku. Zde najdeš naši tabulku velikostí.

Kdyby ses náhodou netrefil/a nevadí, boty klidně vyměníme.

Ze všeho možného. 🙂 Ale to víte, že ne… Většina našich bot je vyrobena z barevné indiánské výšivky, které se říká mola. Doplňuje ji kůže (kromě balerínek) a podšívka se stélkou z různých, zejména bavlněných tkanin. A pak je tady ta super měkká podrážka! Ta je z přírodního kaučuku smíchaného s rýžovými otrubami.

Rádi bychom řekli, že navěky. Ale jsme upřímní. Vydrží ti dlouho, to ano, ale my doufáme, že na věky ne. Proč? Protože to by znamenalo, že je nenosíš.
Teď vážně. Boty vydrží podle nošení a údržby. Nosíš je denně, opravdu všude? Jiné boty vlastně nemáš? A taky tvůj nášlap není zrovna ideální? To je přesně můj případ. Jeden pár bot na vše od jara do podzimu, na zimu druhý. Nic mezitím. Trochu škrpu nohama a našlapuju špatně. A naše boty mi vydrží průměrně dva roky. Že je to málo? Žádné jiné boty toho se mnou nenachodily tolik a nevydržely tolik, po roce šla i nejdražší značka do koše. Ty levnější už po půl. 

A pokud máš ještě dva tři další páry a střídáš to, tak se s botama nerozloučíš pěkně dlouho. Nelson má ty svoje už čtvrtým rokem a stále drží.

Pokud váháš, nemusíš. My těmhle botám opravdu věříme. Kdybys měl/a náhodou nějaký problém, rádi ti je vyměníme.

Nerozlepí. Boty testujeme už čtvrtým rokem v těch nejnáročnějších podmínkách a drží. Chodíme v nich celý rok do terénu, pracujeme na zahradě, nosíme je po městě, občas je i vypereme. Prostě, dáváme jim co proto a podrážka a látka spolu pevně drží dohromady.

Hned ze startu, než je začneš opravdu nosit, si je ošetři nějakou impregnací na látky. Nemusí to být ta nejdražší, použij třeba tu, co už doma máš. Pokud víš, že v botech budeš chodit hodně, nastříkej je klidně dvakrát.

Když se ti ušpiní, tak si je můžeš bez problému vyčistit. Na sucho hadříkem nebo měkkým kartáčkem, ale pokud je špína větší, tak raději na mokro. Mýdlo, hadr a voda – to jsou nejlepší přátelé. Když už budou botky hodně špinavé, neboj se je vyprat. Podrážka se nerozlepí. Ale boty tím samozřejmě trochu trpí – záleží na pračce a pracím programu. Zvol tu nejšetrnější variantu a tekutý prací prášek. 

Pak je usuš pomalu, kůže při prudkém sušení na sluníčku nebo na topení docela trpí. Po vyprání je nejlepší ošetřit si kožené části bot něčím, co běžně na kožené boty používáš. A zase znovu si přestříknout boty impregnací. 

Kdybys měl/a jakékoliv dotazy nebo by sis nebyl/a něčím jistá, klidně nám napiš.

Kamkoliv. Do města, do přírody, do práce, dokonce i na sport. Ano, jedna z našich spokojených zákaznic v nich chodí hrát i rekreační volejbal. Samozřejmě že boty nejsou do technického terénu nebo na specializované aktivity. Ale Nelson v nich třeba létá balonem. A že někdy přistává na poli nebo na mokré louce, to vůbec nevadí.

Tak to vám neřekneme. Každý z nás má totiž trochu jinou termoregulaci. Extrémně teplé ale nejsou, i když tak textilní stélka může na první dobrou působit. Podle mě, ale nemáme to potvrzené žádnou vědeckou studií, jsou spíš termoregulační. Chodíme v nich i v teplejších dnech. Pouze když je venku kolem třiceti stupňů, tak bereme raději sandálky. Ale dobré ponožky do nich jsou určitě příjemnou podporou. Zima v nich taky nebývá. To díky vlastnostem kaučukové podrážky, která částečně izoluje. Já jsem sice zimomřivá, ale v zimě přidám ponožky navíc a úplně to stačí.

Samozřejme! Cokoliv by se ti s botami stalo, ozvi se nám, reklamaci co nejdříve vyřídíme! Buď ti nabídneme jiné boty stejného typu a velikosti nebo ti vrátíme peníze. Bohužel, nikdy ti nebudeme moci nabídnout boty úplně stejné. Jak víš, tak každý pár je u nás originál.

Ozvi se nám, napiš nebo zavolej a řekni, proč by sis chtěl/a boty vyměnit. Nesedí velikost? Nebo bys nakonec raději kotníkové místo tenisek? Rozleželo se ti v hlavě, že ty druhé, cos u nás viděl/a, byly lepší? Nic z toho není problém. Výměnu pak můžeme realizovat přes Zásilkovnu nebo osobně v Brně.

Ano, posíláme. Na adresu nebo na nejbližší pobočku Zásilkovny. Záleží, co ti vyhovuje. Cena se samozřejmě o pár korun liší, podle aktuálních ceníků dopravce.

Máš jiný dotaz?